Voluntari a intors scorul in partida cu CFR Cluj si a urcat pe locul 9: „Pana acum, tot am tacut din gura, dar vad ca in tara asta, daca taci esti prost”

Miriuta-CFR-ClujCFR Cluj a pierdut sambata, la Voluntari, partida din etapa cu numarul 21 a Ligii I, dupa ce a condus cu 1-0, pana in minutul 86, cand  Marinescu a egalat. In ultimul minut al prelungirilor, Spahija a introdus mingea in plasa si a adus cele trei puncte in Ilfov.

Vasile Miriuta s-a declarat nemultumit de arbitraj si a vorbit dupa meci despre golul decisiv al ilfovenilor, marcat din offside. Acesta a criticat vehement prestatia arbitrilor romani, spunand ca este vorba de lipsa de valoare.

”Nu meritam sa pierdem astazi. Am facut o prima repriza buna. in a doua puteam inchide jocul. Din pacate, s-a intamplat ce s-a intamplat… Acel 11 metri… Vad ca in tara asta, care striga mai tare are dreptate. Dupa, un gol din offside in minutul 95.

Pana acum, tot am tacut din gura, dar vad ca in tara asta, daca taci esti prost. Ala a fost 11 metri? Offside un metru si nu ridici? Sa ne mai lase si ala care conduce arbitrajul! Mi-e si greata sa-i mai dau numele!

E lipsa de valoare. Avem cativa arbitri buni. Restul, e vai de mama lor. Imi pare rau ca se lasa si Cristi Balaj.

Meritam sa ne calificam in play-off. Si astazi meritam mai mult decat aceasta infrangere, dar unul da penalty, altul nu ridica steagul. Saptamana viitoare e gata campionatul, ei nu mai arbitreaza, dar eu, Miriuta, stau doua meciuri in tribuna.

”Eu nu vreau sa discut cu nimeni, mi-am spus parerea. Am realizat 36 de puncte si, daca nu erau greselile de arbiraj, aveam mai multe”, a declarat Vasile Miriuta, conform Digi Sport.