Antrenorul primei echipe calificate in sferturile Cupei Romaniei este nemultumit de prestatia echipei sale: „Adversarii puteau sa ne dea vreo 3-4 goluri”

ionut-popa-poli-timisoaraPoli Timisoara s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a castigat la scor de neprezentare, partida impotriva ilfovenilor de la CS Afumati, dar antrenorul timisorenilor, Ionut Popa, s-a declara nemultumit de jocul echipei sale.

„In prima repriza jocul lor a fost unul bun incat puteau sa ne dea vreo 3-4 goluri. Felicit adversarii pentru jocul lor. E foarte greu din punct de vedere tactic sa asezi o echipa cand ai inferioritate. Cupa anuleaza diferenta de valoare. Avem mari probleme de lot, dar sa speram ca cei care vor intra dovedesc ca pot face fata jocului cu Steaua. Intalnim cel mai bun adversar din campionat. Dupa valoarea jucatorilor sunt cei mai buni.

Steaua o sa se adune si o sa castige campionatul. Echipa lui Hagi joaca fotbal adevarat, ei formeaza acolo un grup, e un merit incontestabil al lui. Mihai Stoica n-a avut ce sa vada prea multe la noi. Astazi am jucat slab”, a declarat Ionut Popa, conform Dolce Sport.