Mihai Pintilii, dupa infrangerea cu Villarreal: „Asta ne-a durut foarte tare si de aceea nu ne mai intelegeam intre noi.”

pintiliiMihai Pintilii a vorbit despre jocul Stelei in ultimul meci din grupele Europa League, cu Villarreal si a marturisit ce le-a spus antrenorul Laurentiu Reghecampf, la pauza. Mijlocasul a fost schimbat in minutul 55 cu Vlad Achim, care a marcat golul romanilor.

„Nu pot sa joc un meci intreg si Mister a zis de la pauza ca mai joc 10-15 minute si dupa aia ma schimba. Nu ne asteptam sa luam gol in primele 15 minute. Asta ne-a durut foarte tare si de aceea nu ne mai intelegeam intre noi. La pauza, ne-a zis Mister ca nu mai avem nimic de pierdut si sa intram sa intoarcem rezultatul.

M-am bucurat de Achim, ca la prima atingere a dat gol. A fost inspirat Mister si chiar ma bucur. Probabil daca am fi castigat acasa cu FC Zurich, ne-am fi calificat, acolo s-a jucat califcarea, nu in meciul asta. Aici am venit sa jucam pentru ca era ultimul meci, dar era foarte dificil pentru ca intâlneam cea mai valoroasa echipa.

La pauza a intrat Mister, era si nervos, si a zis ca nu se poate, nu avem nimic de pierdut la 1-0 pentru ei, trebuia sa atacam. Ne-a spus sa iesim la joc, ori pierdem cu 2, 3-0, ori la revedere. Susţinerea romanilor a fost senzationala, le multumim pe aceasta cale”, a declarat Mihai Pintilii, conform Dolce Sport.