Cosmin Moti, protagonistul surprizei din Liga Campionilor. Ludogorets, la un pas sa o invinga pe PSG: „E pacat cand pierzi puncte in ultimele minute”

cosmin-motilLudogorets a terminat la egalitate meciul impotriva francezilor de la PSG,  scor 2-2. Bulgarii au condus pana in prelungirile partide, cand Angel Di Maria a egalat si a inchis jocul.

Cosmin Moti a fost titular si a jucat pe tot parcursul partidei, spune el, aproape perfect. Ludogorets s-a calificat in saisprezecimile Europa League, iar PSG s-a calificat in optimile Ligii Campionilor, de pe locul al doilea, fiind depasita in clasamentul grupei de catre Arsenal.

„A fost un meci bun, foarte bun din partea noastra. Nu stiu daca meritam victoria, au avut si ei sanse, au ratat cateva ocazii importante. E pacat cand pierzi puncte in ultimele minute, la Sofia, in minutul 91, aici, in minutul 92, dar pana la urma cred ca pentru noi e exact ce ne-am asteptat, sa terminam pe locul 3 si sa continuam in Europa League.

Cand joci impotriva unora dintre cei mai buni jucatori din lume, din Europa, te concentrezi mai bine. Cu siguranta, nici ei nu au fost la 100% azi, dar cred ca si noi, din punctul meu de vedere, am facut un meci aproape perfect”, a declarat Cosmin Moti, conform Digi Sport.