Misiunea grea pentru Steaua. Villarreal si-a invins la scor de neprezentare adversara din Cupa Regelui Spaniei

villarrealEchipa spaniola  de fotbal Villarreal, adversara Stelei din grupa L a Europa League, a castigat cu scorul de 3-0, meciul disputat in deplasare cu Toledo, in prima mansa a saisprezecimilor Cupei Regelui Spaniei.

Golurile partidei au fost marcate de catre Adrian Jimenez, in minutul 15, care si-a introdus mingea in proprie poarta, Cedric Bakambu, in minutul 20, si Samu Castillejo, in minutul 81. In urma acestui rezultat, formatia antrenata de Fran Escbriba a luat o optiune serioasa pentru calificarea in optimile de finala ale Cupei Regelui Spaniei.

Echipa trimisa in teren de catre antrenorul Fran Escriba: Barbosa – Alvaro, Bonera, Rukavina, J. Angel – Trigueros, dos Santos, Cheryshev, Hernandez – Bakambu, Borre. Pe parcursul meciului au mai intrat pe teren Samu Castillejo, Nicola Sansone si Mario Gaspar.

Steaua se va deplasa la Villarreal joi, 8 decembrie, pentru a disputa ultima partida din grupele Europa League. Acest meci este decisiv pentru romani, o victorie ii poate duce in primavara europeana, in timp ce o infrangere ii va alunga din Europa.