Lui Lovin i s-a luat de Sumudica: „Nu vom mai avea aceeasi relatie de acum incolo! Sunt episoade umilitoare”

jucatori-astra-moment-reculegereSchimbat la meciul ACS Poli Timișoara – Astra Giurgiu scor 2-0, lui Florin Lovin i-a ajuns cutitul la os. A reactionat nervos in momentul schimbarii din prima repriza, apoi i-a dat o replica dura antrenorului Marius sumudica, dupa conferinta de presa de dupa meci, unde antrenorul a explicat ca mijlocasul a fost schimbat pentru ca „a transpirat prea mult”.

Nu am racit, sunt bine si sper sa imi revin cat mai repede. A fost un episod urat, in urma caruia nu vreau sa imi cer scuze, nu am nicio vina cu ce s-a intamplat. El mi-a reprosat ceva. I-am spus sa nu mai tipe sa stea linistit si m-a scos, s-a enervat.

Am fost schimbat in ultimele 6 meciuri de 4 ori la pauza si de doua ori in minutul 30. Mi-a ajuns cutitul la os. Mi-a ajuns. Inca nu am vorbit cu el, dar o voi face la primul antrenament.

Am trait momente frumoase si la Chiajna, multi ma considera copilul lui. Nu m-a schimbat nimeni inainte de pauza in 20 de ani de cariera. Sumudica a facut-o de doua ori intr-o luna si fara motiv. Mi-au spus in minutul 20 sa vin pe pozitie de fundas central, am dat o pasa care trebuia sa fie mai tare, l-a deranjat si a tipat la mine.

Nu mi se pare normal sa tipe la mine fara niciun motiv. Am 34 de ani. E un episod trist. Nu vom mai avea aceeasi relatie de acum incolo. Sunt episoade umilitoare. La vara voi termina cariera de fotbalist”, a spus Lovin, la Digi Sport Matinal.