Hagi, dupa victoria de la Targu Mures: „Suntem o echipa mica, producem jucatori, dar oricand putem bate pe oricine”

hagi-aplaudaElevii lui Hagi s-au impus vineri, cu scorul de 2-0, in fata celor de la ASA Targu Mures. Golurile au fost marcate de catre Razvan Marin si Boli. Constantenii sunt pe locul 3, la 3 puncte de Steaua, prima clasata.

„Am jucat bine, am plimbat mingea, i-am pus în dificultate în prima parte. În repriza a doua, am avut acea ocazie cu Nimely. Eu, sa fiu suparat? Sunt fericit, am castigat 3 puncte. Era cel mai important sa luam puncte. Ma bucur ca am luat cele 3 puncte cu care mergem la Constanta. Chiar daca nu castigam, le-am transmis sa nu pierdem.

Eu sunt un tip echilibrat. Echipa trebuie sa stie sa atace si sa se apere, dar în primul rand sa atace. Trebuie fiecare jucator sa aiba în cap tranzitia. Mintea conteaza cel mai mult. Ea da comanda, picioarele o asculta.

Ca sa te respecte cineva, trebuie sa îl bati. E important, te simti bine, te simti comod. Suntem o echipa mica, producem jucatori, dar oricand putem bate pe oricine.

Merita felicitati ca ne reprezinta asa în Europa. Astra mai ales, tinand cont de ce probleme are. Steaua are potential mare. E normal sa fie capabila sa schimbe rezultatul dupa pauza”, a declarat Hagi, la finalul meciulul, conform DigiSport.