EXCLUSIV / Gheorghe Chivorchian: „E frumos cand castigi in ultimul minut, mai ales dupa un penalty corect acordat!” Ce a spus despre primele doua etape din retur

gheorghe-chivorchianDesi venea dupa doua etape in care nu marcase niciun gol, dar nici nu primise, Juventus Bucuresti, liderul Ligii a II-a, a reusit sa invinga pe terenul Forestei, cu 2-1, golul decisiv fiind marcat in prelungiri, din penalty!

E frumos sa castigi in ultimul minut dar e de preferat sa nu ajungi acolo. Cred ca penalty-ul a fost just acordat, dar mai puteam primi unul in timpul regulamentar. Sigur, meciul a fost transat de noi dupa eliminare, una corecta.

Sunt multe lucruri de pus la punct, pentru ca ne dorim promovarea.

Lotul este unul echilibrat, dar vom vedea ce vom face dupa ce vom promova.

Daca se va amana etapele vor fi probleme la anul, ca ne vom aglomera cu programul. Datele meteo anunta ca vremea va fi buna in acest final de an.

Vom juca tot la Colentina, daca vom promova, vom avea tot ce este nevoie pentru a primi aprobarea in acest sens. La promovare se vor bate vreo 3-4 echipe.”, a declarat presedintele Juventusului, Gheorghe Chivorchian, in cadrul emisunii „Liga de weekend”.