EXCLUSIV / Hari Dumitras: „Este o victorie meritata si trebuie sa o sarbatorim ca atare. De maine ne gandim la jocul cu Uruguay”

romania-rugby-cu-canadaNationala de rugby a Romaniei a invins sambata seara, cu 21-16 (18-6) echipa similara a Canadei, intr-un meci test care a avut loc pe Stadionul „Arcul de Triumf” din Bucuresti, al cincilea succes consecutiv in fata reprezentativei nord-americane.

E multa munca in spatele acestei victorii, acestot victorii. Am inceput bine meciul, am impus ritmul, iar pe final am reusit sa ne aparam cat am putut de bine. Si de data asta, repriza secunda a apartinut adversarului, dar si jocul defensiv face parte din rugby. Din pacate, trebuia sa mai marcam puncte in prima repriza si altfel arata scorul.

Experienta de la Cupa Mondiala ne-a facut sa fim mai puternici si iata ca jocul. Trebuie sa sarbatorim aceasta victorie, dar de maine ne pregatim pentru jocul cu Uruguay, un meci pe care vrem sa il castigam la scor.”, a declarat presedintele FRR, Haralambie Dumitras, in cadrul emisiunii „Liga de weekend”.