FINAL / Astra Giurgiu – Dinamo 2-5. Trei goluri au marcat „cainii” in reprizele de prelungiri! Dinamo – Steaua, in semifinalele Cupei Ligii!

astra-dinamo-duel-moraisPartida restanta Astra Giurgiu – Dinamo, din sferturile Cupei Ligii, de joi seara, a fost transata de ”cainii”, cu 5-2, dupa ce au marcat trei goluri in reprizele de prelungiri.

Dinamo a jucat mai bine si a condus de doua ori in cele 90 de minute, dar campioana en-titre a egalat de fiecare data. Desi in superioritate numerica din minutul 80, dupa eliminarea lui Lazar, Astra n-a mai contat in atac si Dani Popa si Hanca, de două ori, au decis soarta calificarii in semifinale. Fabricio (103′) si Nicoara (106′) au fost si ei eliminati.

Meciul trebuia sa se desfasoare la data de 8 semptembrie, dar la cererea clubului din „Stefan cel Mare” acesta a fost amanat pentru o data ulterioara, din cauza convocarilor anumitor jucatori la echipele nationale.

Poli Timisoara, ASA Targu Mures si FC Steaua sunt celelalte echipe calificate in semifinale, programate la 21-22 decembrie 2016 si 1-2 martie 2017.

ECHIPELE DE START:

ASTRA: Gavrilaș – Oros, Geraldo Alves, Fabricio – Stan, Boubacar, Seto, Teixeira, Nicoară – Budescu – Alibec
Antrenor: Marius Sumudica

DINAMO: Brănescu – Ceccarelli, Maric, Nedelcearu, Oliva – Busuladzic – Hanca,  Nistor, Palic, Lazăr – Gnohere
Antrenor: Ioan Andone

Etichetat cu: , , , , , , , ,