Remiza si in cea de-a doua partida dintre Carlsen si Karjakin, pentru titlul mondial la sah

1A doua runda dintre norvegianul Magnus Carlsen, campionul mondial en titre, si rusul Serghei Karjakin, challengerul oficial, pentru titlul suprem la sah, care se disputa in incinta Fulton Market Building din Manhattan (New York ), s-a terminat remiza, dupa mutarea 33 a jucatorului cu piesele albe (Karjakin). Urmatoarea runda se va disputa luni, de la aceeasi ora 18:00.

Magnus Carlsen si Serghei Karjakin au terminat la egalitate prima runda a meciului pentru titlul mondial! Prima mutare i-a apartinut lui Woody Harrelson!

Se vor disputa 12 partide, iar primul care atinge cota de 6,5 puncte va fi declarat campion mondial. Timpul de joc este 100 minute pentru primele 40 mutari, 50 minute pentru urmatoarele 20 si inca 15 minute plus 30 secunde/mutare pentru restul partidei.