Hagi, dupa o noua infrangere in fata Stelei: „Le-am facut cadou un penalty (…)”

hagi-ochi-mariLa finalul partidei pierduta pe Arena Nationala, in fata Stelei, cu 2-0, Gica Hagi s-a aratat dezamăgit de greseala lui Pablo Brandan, cel care a provocat penalty-ul din care Boldrin a deschis scorul. De altfel, argentinianul a fost schimbat inainte de pauza.

Cred ca echipa a jucat fotbal, exceptand primele 20 de minute. Brandan le-a facut cadou acel penalty. Pana la 2-0 n-am avut nimic de comentat, doar acel fault inaintea fazei penalty-ului. Pe Brandan l-am scos pentru ca folosesti jucatori cu experiența daca te ajuta, daca nu, jucam cu copiii. La tineri acceptam sa mai greseasca. Stoica n-a dat randament si l-am scos apoi. E de gandit si la el.

In Romania e foarte greu sa bati Steaua. E ceva inexplicabil ce s-a intamplat. Le-am facut cadou azi.

Eu sunt un om serios, nu comentez mistourile altora legate de meciurile cu Steaua„, a declarat Hagi la Dolce Sport.