EXCLUSIV / Laurentiu Rosu, la al treilea succes consecutiv pe banca UTA-ei: „Toti ne dorim promovarea in Liga 1!”

rosu-uta-bancaDesi a debutat cu o ingrangere drastica, 0-3 la Satu Mare, Laurentiu Rosu a reusit sa o aduca pe UTA pe drumul cel bun si a bifat, sambata, in etapa a 15-a a esalonului secund, a treia victorie consecutiva, 3-2 cu Clinceni. Aradenii se afla acum la 5 puncte de locul 3, cel care permite disputarea unui baraj pentru accederea in Liga 1.

O prima repriza mai dificila, nu am putut sa construim din cauza terenului. Cu toate astea, am primit un gol si mai puteam primi. In pauza le-am spus baietilor ca se poate sa revenim, nu e nimic pierdut si chiar le-am cerut sa faca totul sa intoarca scorul. Am reusit sa egalam, apoi am mai inscris doua goluri, iar pe final am mai primit si noi un gol, dar o victorie meritata.

Ne dorim cu totii promovarea, in special pentru cei oamenii din Arad. Echipa va avea si un stadion nou, deci lucrurile se misca si trebuie sa ne miscam si noi.

Cred ca e mai benefica acesta singura serie in esalonul secund.„, a declarat antrenorul echipei aradene, Laurentiu Rosu, la Liga de weekend”.