EXCLUSIV / Lucian Munteanu: „Un penalty just acordat oaspetilor, care au gestionat mai bine finalul!”

valcea-cu-sepsiDupa victoria din urma cu doua etape, acasa, in fata Luceafarului, CSM Ramnicu Valcea a inregistrat trei infrangeri consecutive, dintre care una in Cupa, ultima venind chiar in fata suporterilor, 0-1 cu OSK Sf. Gheorghe, in minutele de prelungire ale partdei, desi covasnenii evoluau cu doi oameni mai putin.

Contrar ultimelor evolutii, nu am reusit sa ne impunem la Afumati si nici acum cu Sf. Gheorghe. Aveam nevoie de mai multa concentrare, mai ales pe final. O lovitura de la 11 metri just acordata oaspetilor, care au gestionat mai bine finalul. Vom analiza aceasta greseala …

Vom vedea ce se intampla, pentru ca nu exista motive ca sa avem acest parcurs. Este un lot peste media acestui campionat si speram sa luam cele mai bune decizii in perioada urmatoare, ca sa avem o iarna mai linistita.”, a declarat Lucian Munteanu, managerul general al echipei valcene, la „Fotbal la matineu”.