EXCLUSIV / Lucian Ionescu: „Daca am fi fost arbitrati corect, acum vorbeam de pe un loc de play-off!”. Ce noutati are despre Rapid Old Boys

voluntariiIntr-uan dintre partidele etapei a 15-a, FC Voluntari a invinsa, acasa, pe Concordia Chiajna, cu 1-0, gol Cernat, in minutele de prelungiri. Lucian Ionescu, directorul de imagine al clubului din Voluntari, a intervenit la Sport Total FM, cu toate ca pe parcursul meciului a acuzat noi probleme cu inima. El a mai avut probleme cardiace in trecut, fiind operat pe cord in 1997.

Trebuia sa protestam intr-un fel, iar eu am propus sa venim cu acel banner pentru a nu ne alege cu alte amenzi, asa cum am patit in trecut.

Pot sa spun ca arbitrajul a fost unul reusit al lui Andrei Chivulete, dar jocul a fost unul modest, insa meritat. De data asta si pentru noi s-a facut dreptate, dupa ce am reusit golul victoriei in prelungiri.

Daca nu pierdeam punctele din urma cu cateva etape, acum eram pe loc de play-off. Nu stiu daca vom ajunge acolo, daca vom avea arbitrajele pe care le-am avut pana acum.

Inca ceva. E vina Voluntariului ca echipele cu nume au avut un management prost si s-au desfiintat? Cum adica sunte o echipa sateasca? Clubul Sportiv Voluntari are 12 sectii sportive, o academie de fotbal cu 600 de tineri fotbalisti, o echipa in Liga a II-a, a III-a si a a IV-a. Aproape 2000 de sportivi sunt legitimati la Voluntari, dar nu e vina noastra ca nu mai exista Otelul, Farul sau Rapid.„, a declarat directorul de imagine al echipei de fotbal FC Voluntari, la „Liga de weekend”.

… despre problemele de sanatate: Nu as vrea sa fortez nota, dar e un cumul a tot ceea ce s-a petrecut in ultima perioada. Iata ca in timp ce Florin Cernat ii dribla pe jucatorii Concordiei, eu ma chinuiam s-o driblez pe doamna cu coasa … Asta e, sanatatea e cea mai importanta si trebuie sa avem grija de ea.”

… despre Rapid Old Boys: O sa fie un turneu in iarna , la Chiajna, cu participarea mai multor echipe. Pana atunci, la Sala Rapid, voi organiza doua meciuri, Rapid – Progrsul si Rapid – Sportul Studentesc, iar cei care vor veni vor avea ocazia sa vada fosti jucatori ai celor trei echipe de legenda.