Kinder Cup, 31 octombrie – 4 noiembrie. AUDIO – Ana Maria Pasat si Marius Zamfir au vorbit la Sport Total FM despre competitia dedicata copiilor nascuti in 2007, 2008 si 2009

kinder-cupSaptamana viitoare, de luni, 31 octombrie, si pana vineri, 4 noiembrie, la Baza Sportiva Tei va avea loc a doua editie a Kinder Cup, o competitie pentru grupele de juniori 2007, 2008 si 2009 ale anumitor cluburi, la care Sport Total FM este partener media. De asemenea, pe lista partenerilor Kinder Cup se numara si Federatia Romana de Fotbal si clubul Dinamo Noua Generatie.

Despre acest eveniment au vorbit si doi dintre organizatori, Ana Maria Pasat si Marius Zamfir, care au fost prezenti, duminica, in studioul Sport Total FM, in calitate de invitati in emisiunea ”Liga de weekend”, moderata de catre Daniel Nazare si Dragos Borchina.

ASCULTA MAI JOS INREGISTRAREA

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Iata si programul competitiei:

Luni, 31 octombrie:
Categoria 2008
Ora 9.00: 1-5 (Grupa A) : Ilie Oana – Astra Kids
Ora 9.40: 2-3 (Grupa A): Eliade – Inizio
Ora 10.20: 1-6 (Grupa B): Steaua – Catena Racing Team
Ora 11.00: 2-5 (Grupa B): Juniorul – Dinamo NG
Ora 11.40: 3-4 (Grupa B): ACS Pitesti – Prosport Ac.
Ora 12.20: 1-4 (Grupa A): Ilie Oana – Voluntari
Ora 13.00: 2-5 ( Grupa A): Eliade- Astra Kids

Categoria 2009:
Ora 13.40: (Grupa A): ACS Pitesti – M. Eliade
ora 14.20: 2-5 (Grupa A): ACS Pitesti – Prosport Ac. Galben

Categoria 2007:
Ora 15.00: 1-4 (meci Grupa B): Steaua 2008 – Viitorul Giurgiu
Ora 15.50: 2-3 (meci Grupa B): FC INIZIO – Sporting Rosiori
Ora 16.40: 1-4 (meci Grupa A): Ajax – CS Santo
Ora 17.30: 2-3 (meci Grupa A): Regal Sport – Prosport Academy

Categoria 2009:
Ora 18.20:1-5 (Grupa A): Prosport Academy Rosu – Prosport Ac. Galben
Ora 19.00: 2-3 Grupa B): Juniorul – Chelsea
Ora: 19.40: 1-5 (Grupa B): Steaua – Capital Sport
Ora 20.20: 1-4 (Gr. A): Prosport Academy Rosu – AS Termo

Marti, 1 noiembrie:
Categoria 2008:
Ora 09.00: 1-5 (meci Grupa B): Steaua- Dinamo NG
Ora 09.40: 2-4 (Gr. B): Juniorul – Prosport Ac
Ora 10.20: 3-6 (meci Grupa B): ACS Pitesti – Catena Racing Team
Ora 11.00: 1-3 (meci Grupa A): Ilie Oana – FC INIZIO
Ora 11.40: 4-5 (meci Grupa A): Voluntari – Astra Kids
Ora 12.20: 1-4 (Gr. B): Steaua – Prosport Ac
Ora 13.00: 2-3 (Grupa B): Juniorul – ACS Pitesti

Categoria 2007:
Ora 13.40: 1-3 (meci Grupa A): Ajax – Prosport
Ora 14.30: 2-4 (meci Grupa A): Regal Sport – CS Santo
Ora 15.20: 1-3 (meci Grupa B): Steaua 2008 – Sporting Rosiori
Ora 16.10: 2-4 (meci Grupa B): FC INIZIO – Viitorul Giurgiu

Categoria 2009:
Ora 17.00: 1-4 (Grupa B): Steaua – Viitorul Giurgiu
Ora 17.40: 2-5 (Grupa B): Juniorul – Capital Sport
Ora 18.20: 1-3 (Grupa A): Prosport Ac Rosu – Eliade
Ora 19.00: 4-5 (Grupa A): AS Termo – Prosport Ac. Galben
Ora 19.40: 1-3 (Gr. B): Viitorul Giurgiu – Capital Sport
Ora 20: 20 4-5 (Grupa B): Steaua – Chelsea

Miercuri, 2 noiembrie:
Categoria 2008:
Ora 08.00: 5-6 (meci Grupa B):Dinamo NG – Catena Racing Team
Ora 09.00: 2-4 (Gr. A): Eliade – Voluntari
Ora 09.40: 3-5 (Grupa A): Inizio – Astra Kids
Ora 10.20: 1-2 ( Grupa B): Steaua – Juniorul
Ora 11.00: 4 – 6 (meci Grupa B): Prosport Ac. – Catena
Ora 11.40: 3-5 (Gr. B): ACS Pitesti — Dinamo NG
Ora 12.20: 1-2 (meci Grupa A): Ilie Oana – Eliade
Ora 13.00: 3-4 (meci Grupa A): Inizio – Voluntari

Categoria 2009:
ora 13.40: 2-4 (Gr. A): ACS Pitesti – AS Termo.
Ora 14.20: 1-2 (meci Grupa A): Prosport Ac Rosu – ACS Pitesti

Categoria 2007:
Ora 15.00: 3-4 (meci Grupa A): Prosport Ac. – CS Santo
Ora 15.50: 1-2 (meci Grupa B): Steaua 2008 – FC INIZIO
Ora 16.40: 3-4 (meci Grupa B): Sporting Rosiori – Viitorul Giurgiu
Ora 17.30: 1 -2 (meci Grupa A) : Ajax – Regal Sport

Categoria 2009:
Ora 18.20: 1-2 (Grupa B): Chelsea – Viitorul Giurgiu
Ora 19.00: 3-4 (meci Grupa A): Eliade -Prosport Ac. Galben
Ora 19.40: 3-4 (Grupa B): Steaua – Juniorul
Ora 20.20: 3-5 (Grupa A): Eliade – Termo

Joi, 3 noiembrie:
Categoria 2008:
Ora 09.00: 4-5 (Grupa B): Prosport Ac – Dinamo NG
Ora 09.40: 2-6 (Grupa B): Juniorul – Catena Racing Team
Ora 10.20: 1-3 (Grupa B): Steaua – ACS Pitesti

Categoria 2009:
Ora 11.00: 2-4 (meci Grupa B): Juniorul – Viitorul Giurgiu
Ora 11.40: 3-5 (meci Grupa B): Chelsea – Capital Sport

Jocuri de clasament:
Ora 12.30: Loc 7-8 (2007)
Ora 13.20: Loc 7-8 (2008)
Ora 14.00: Loc 7-8 (2009)
Ora 14.40: Loc 5-6 (2007)
Ora 15.30: Loc 5-6 (2009)

Semifinale:
Ora 16:10 1A – 2B(2007)
Ora 17.00: 1B – 2A (2007)
Ora 17.55: 1A – 2B (2008)
Ora 18.45: 1B – 2A (2008)
Ora 19.25: 1 A – 2B (2009)
Ora 20.10: 1B – 2A (2009)

Vineri, 4 noiembrie:
Ora 10.00: Finala mica (2008)
Ora 11.00: Finala mica (2007)
Ora 12.00: Finala mica (2009)
ora 13.00: loc 5-6 (2008)
Ora 14.00: Finala mare (2008)
Ora 15.00: Finala mare (2007)
Ora 16.00: Finala mare (2009)
Ora 17.00: Meci Nationala artistilor – Selectionata antrenorilor
Ora 18.30: Festiv de premiera

Prima editie a Kinder Cup a avut loc in perioada 6-10 august.

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga 1 2016/17

Loc Echipa Pct. J +/-
1FC Steaua Bucuresti34189
2CS U Craiova33188
3FC Viitorul33185
4Gaz Metan Medias31186
5CFR Cluj291816
6Dinamo Bucuresti291810
7FC Botosani25186
8Pandurii Tg. Jiu2418-2
9FC Voluntari2218-1
10Astra Giurgiu2018-8
11CSMS Iasi1618-6
12Concordia Chiajna1618-13
13ASA Tg. Mures618-17
14ACS Poli Timisoara418-13