Desi a avut un avans de patru goluri la pauza, CSM Bucuresti a fost invinsa de Gyor, in al treilea meci din Liga Campionilor

bucuresti-gyorCSM Bucuresti a ajuns la a doua infrangere din acest sezon, in Liga Campionilor, dupa ce a pierdut meciul cu Gyor, din a treia etapa a Grupei C, cu 27-24, asta desi a condus cu 13-9 la pauza partidei desfasurata in Sala Polivalenta din capitala Romaniei.

Cele mai multe goluri in acest meci au fost reusite de catre Bernadett Bodi – 6, aceasta fiind urmata de coechipierele sale de la Gyor, Eduarda Amorim si Heidi Loke – 5 goluri. Cele mai bune marcatoare ale lui CSM Bucuresti au fost suedezele Isabelle Gullden si Linnea Torstensson, care au inscris de patru ori, la fel ca si unguroaica Anita Gorbicz.

In precedentele doua meciuri, CSM Bucuresti a castigat, ”acasa”, cu 24-21 in fata lui Rostov-Don si a pierdut cu acelasi scor, in fata lui FC Midtjylland, la Ikast. In acest moment, campioana Romaniei si detinatoarea trofeului in Liga Campionilor ocupa locul secund, dupa Gyor, cu doua puncte, insa, din etapa a treia, trebuie sa se mai joace si meciul Rostov-Don – FC Midtjylland.

Urmatorul meci al lui Gyor va fi returul din Ungaria, cu Gyor, programat pe 4 noiembrie.