WTA Finals 2016: Simona Halep a cedat in fata liderului mondial, Angelique Kerber, in a doua runda din Grupa Rosie, la Singapore

halep-kerberUPDATE / In al doilea set, Halep a salvat doua mingi de meci, dar au urmat alte greseli nefortate si Kerber a inchis meciul cu 6-2, dupa alte 40 de minute de joc.

Chiar si asa, Simona pastreaza sanse pentru calificarea in semifinale, printr-o victorie in meciul de joi cu Cibulkova. Angelique Kerber se va duela cu Madison Keys, dar nemtoaica e aproape sigura de prezenta in penultimul act.

UPDATE / Halep a salvat o minge de set, dar a urmat o greseala nefortata si Kerber si-a adjudecat primul set cu 4-6, dupa 43 de minute de joc.

Cu siguranta acest duel este capul de afis al etapei cu numarul doi din faza grupelor Turneului Campioanelor. Dupa ce si-au castigat partidele de debut la Singapore, Halep si Kerber lupta acum pentru primul loc in faza semifinalelor.

Meciul va putea fi vazut atat de DigiSport, cat si pe DolceSport. In meciurile directe, Simona conduce cu 4-3.