VIDEO / Reactia lui Ronaldo de dupa golul lui Morata, care a adus victoria Realului impotriva lui Bilbao. A cerut off-side sau pur si simplu s-a bucurat?

ronaldo-offside-morataReal Madrid a castigat, duminica seara, cu 2-1 in fata lui Athletic Bilbao si a ramas pe primul loc in La Liga, cu un punct avans in fata Sevillei, cu doua in fata Barcelonei si a lui Villarreal si cu trei in fata lui Atletico.

Dupa ce Benzema a deschis scorul, in minutul 7, Sabin Merino a egalata peste alte 20 de minute. Victoria madrilenilor a venit in ultimele zece minute (83), in urma unui gol marcat de Morata. Reusita fostului atacant a lui Juventus a fost precedata insa de o reactie a lui Cristiano Ronaldo similara cu a unui jucator care vrea sa-i atraga atentia arbitrului asistent asupra unei pozitii de off-side in care s-ar afla un adversar.

Fanii lui Real Madrid si ai jucatorului portughez sustin insa ca acesta este modul in care el se bucura de cele mai multe ori la golurile coechipierilor si au venit chiar cu exemple preluate inclusiv de presa europeana.