Pentru a evita excluderea din campionat, Soimii Pancota s-a prezentat cu zece jucatori la Suceava pentru meciul cu Foresta

areni-suceavaDupa ce, etapa trecuta, clubul Soimii Pancota nu a reusit sa organizeze meciul pe care ar fi trebuit sa il joace pe teren propriu, cu CSM Rm Valcea, in aceasta runda, aradenii au decis sa faca deplasarea la Suceava, pentru a nu fi exclusi din campionat.

Cu toate acestea, ei au reusit sa se adune cu doar cateva minute inainte de startul partidei cu Foresta si au intrat pe teren cu zece jucatori. Conform relatarilor corespondentului Sport Total FM, Danut Chidovet, cu cinci minute inainte de startul meciului, in vestiarul oaspetilor erau doar cinci fotbalisti, insa, ulterior, Angelo Massone a venit cu inca cinci, iar jocul a inceput 11 la 10.

Scorul final a fost 14-0 pentru Foresta Suceava, care a facut o repetitie cu public inaintea meciului de Cupa Romaniei, pe care il va disputa joi, impotriva Stelei, in nocturna, pe ”Areni”.

De notat ar fi faptul ca, dupa golul de 12-0, un jucator al oaspetilor a plecat la vestiare, lucru pe care au vrut sa-l faca si ceilalti ”aradeni”, insa acestia au fost convinsi cu greu sa ramana pe teren pana la final de catre arbitri si Dorin Semeghin.