REZULTATE / Liga 3, etapa a 8-a din seriile 2 si 4, etapa a 9-a din seriile 1, 3 si 5. Scorul rundei l-a realizat Unirea Dej

liga-3-frf.ro

Dupa o prima etapa intermediara desfasurata in aceasta saptamana, marti si miercuri, in seriile care au in alcatuire cate 15 echipe (1, 3 si 5), campionatul Ligii 3 a continuat  in acest weekend cu meciuri din etapele 9, pentru seriile 1, 3 si 5, respectiv 8, pentru seriile 2 si 4. Vineri, incepand cu ora 15:00, au avut loc 15 partide, iar sambata, de la aceeasi ora, s-a disputat restul jocurilor, 20 la numar.

 

PROGRAM:

SERIA 1:
Vineri, 21 Octombrie:
Olimpia Ramnicu Sarat – SC Bacau 5-2
Atletico Vaslui – Aerostar Bacau 6-2
CSM Pascani – Olimpic Cetate Rasnov 0-1
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metalosport Galati 1-0

Sambata, 22 Octombrie:
AFC Harman – Sportul Chiscani 3-0
Stiinta Miroslava – Sporting Liesti 2-0
AFC Odorheiu Secuiesc – Avantul Valea Marului 1-2
CSM Roman sta.

SERIA 2:
Vineri, 21 Octombrie:
Petrolistul Boldesti – Viitorul Domnesti 0-1
AFC Astra II – Delta Dobrogea Tulcea 1-2

Sambata, 22 Octombrie:
CS Tunari – Dinamo Bucuresti II 3-3
Viitorul Constanta II – Inainte Modelu 3-0
Arsenal Malu – SC Popesti Leordeni 0-6
Unirea Slobozia – Axiopolis Sport Cernavoda 1-1
CSM Oltenita – Metaloglobus Bucuresti 2-3

SERIA 3:
Vineri, 21 Octombrie:
CS U Craiova II – Concordia Chiajna II 1-0
Atletic Bradu – FC Aninoasa 1-1
ACS Sirineasa – Steaua Bucuresti II 1-4

Sambata, 22 Octombrie:
Urban Titu – SCM Pitesti 0-5
FC Voluntari II – FCM Alexandria 2-0
Flacara Moreni – CS Podari 1-1
Sporting Rosiori – ACSO Filiasi 1-0
CS Mioveni II sta.

SERIA 4:
Vineri, 21 Octombrie:
Pandurii Targu Jiu II – ACS Poli Timisoara II 1-2
National Sebis – Industria Galda 3-2
CSM Lugoj – Unirea 1924 Alba Iulia 2-2

Sambata, 22 Octombrie:
Performanta Ighiu – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 0-1
Ripensia Timisoara – Gloria Lunca Teuz Cermei 1-1
CSM Scolar Resita – CNS Cetate Deva 3-0
UTA Batrana Doamna II – Millenium Giarmata 0-2

SERIA 5:
Vineri, 21 Octombrie:
ASA Targu Mures II – Unirea Jucu 1-2
CS Osorhei – Sanatatea Cluj 1-3
Metalurgistul Cugir – FC Zalau 1-3

Sambata, 22 Octombrie:
CS Iernut – AFC Hermannstadt 2-4
Avantul Reghin – Gaz Metan Medias II 3-1
Viitorul Ulmeni – Recolta Dorolt 4-2
Unirea Dej – FC Bistrita 11-0
ACS Comuna Recea sta.

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga III

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga 1 2016/17

Loc Echipa Pct. J +/-
1FC Steaua Bucuresti371911
2FC Viitorul36196
3Gaz Metan Medias341910
4CS U Craiova33197
5CFR Cluj301916
6Dinamo Bucuresti29196
7FC Botosani25194
8Pandurii Tg. Jiu2419-4
9Astra Giurgiu2319-7
10FC Voluntari2219-2
11CSMS Iasi1919-5
12Concordia Chiajna1619-14
13ASA Tg. Mures919-15
14ACS Poli Timisoara519-13