EXCLUSIV / Emil Sandoi voia victoria cu Astra: ”Pe mine nu ma multumeste atitudinea asta si le-am transmis jucatorilor”

sandoi-chiajn-arena-nationalaDesi Concordia Chiajna a remizat, 1-1, cu campioana Astra, antrenorul ilfovenilor, Emil Sandoi a spus, la Sport Total FM, in emisiunea ”Liga de weekend”, ca si-ar fi dorit toate punctele si s-a declarat nemultumit de atitudinea jucatorilor sai, din finalul meciului, dupa ce giurgiuvenii au inscris.

Am fost foarte aproape. Imi pare rau ca nu am reusit sa castigam aceste meci. A fost un joc echilibrat in prima repriza, dar au fost mai multe ocazii de partea noastra. Am scapat pe contraatac si 4 contra 2 si 3 contra 1 si tot n-am reusit sa marcam. In repriza a doua a fost o dominare teritoriala a Astrei la care noi am raspuns destul de bine, dar am avut si sanse sa ne desprindem. Pana la urma, poate e un rezultat echitabil, desi nu-mi place s-o spun, pentru ca imi doream trei puncte.

Fluctuatii sunt la toate echipele de prima liga, pentru ca nu avem un campionat asa de puternic si e normal sa existe fluctuatii. Noi am intalnit trei adversari grei ai campionatului nostru. Am reusit sa castigam cu Dinamo in deplasare, am facut, din pacate, un egal cu Pandurii, acasa, desi am avut cateva ocazii clare pe final, iar acum am facut un egal la Astra.

In ultima perioada nu s-a mai amintit ca am pierdut, in vara, scheletul de baza al echipei. Se poate spune ca a fost vorba de o reconstructie. Avand in vedere problemele din ultima perioada, pot spune ca suntem pe o panta ascendenta. Plutim bine, dar cred ca sunt perspective sa mai urcam.

Pe undeva, m-a deranjat ca ne-am multumit cu putin ieri. Cred ca am fost deficitari la capitolul asta. In ultimele minute am aratat ca o echipa multumita cu egalul. Pe mine nu ma multumeste atitudinea asta si le-am transmis jucatorilor. Sunt convins ca nu se va mai intampla asta de acum incolo. Noi trebuie sa ne propunem sa obtinem cat mai mult de la fiecare meci”, a declarat Emil Sandoi la Sport Total FM.