Novak Djokovic, eliminat de la Shanghai! De nervi, sarbul si-a rupt tricoul si racheta (VIDEO). In finala se intalnesc Bautista si Murray

djokovic-tricouUPDATE / Adversarul din finala al lui Roberto Bautista Agut va fi Andy Murray. Scotianul a trecut in semifinale de Gilles Simon cu 6-4 6-3, dupa o ora si 43 de minute.

Numarul 1 ATP si campionul editiei trecute, Djokovic a fost eliminat, sambata, in semifinale, de spaniolul Roberto Bautista Agut, numarul 19 ATP, cu scorul de 6-4, 6-4, in semifinalele turneului Masters 1000. In setul doi, „Nole” si-a rupt tricoul pe care il purta si a jucat asa un punct, dupa ce la ultima minge din finalul primului act a rupt racheta.

Agut, 28 de ani, a transformat a patra minge de meci, pe serviciul lui ”Nole”, dupa ce ratase trei mingi de meci pe serviciul sau. Sarbul conducea cu 5-0 in partidele directe.

Djokovici traise periculos si in ”sferturi”, contra neamtului Mischa Zverev, locul 110 ATP.

In cealalta semifinala se vor duela Andy Murray, numarul 2 ATP, si francezul Gilles Simon, numarul 32 ATP. Scorul meciurilor directe este 14-2 in favoarea britanicului.