Probleme pentru Stancu, Marin si Chipciu, dupa meciul din Armenia: ”Cred ca am facut azi vreo trei entorse. Terenul era foarte moale.”

chipciu-vs-armeniaRomania are si probleme dupa victoria categorica de la Yerevan, 5-0 cu Armenia. Primul, al treilea si al cincilea marcator, adica Bogdan Stancu, Razvan Marin si, respectiv, Alexandru Chipciu s-au ales cu ceva probleme medicale si nu se stie daca vor fi la 100% inaintea meciului de marti, din Kazahstan.

Inlocuit cu Claudiu Keseru, in minutul 57, Stancu are probleme la nas, dupa ce a fost lovit de un adversar. Desi a incheiat meciul, Marin a resimtit ceva dureri, dupa interventia unui oponent.

In ceea ce il priveste pe Chicpiu, acesta a apelat la gheata, dupa ce a fost schimbat cu Rotariu, in minutul 68. ”Cred ca am facut azi vreo trei entorse. Terenul era foarte moale si de-abia puteai sa stai pe teren”, a spus acesta dupa joc.

Potrivit Digi Sport, in cazul lui Marin si Chipciu nu se pune problema ca cei doi sa rateze partida de la Astana.