Simona Halep a parasit rusinos China Open, dupa ce a fost „demolat-a” de Shuai Zhang in doar o ora!

halep-si-zhangUPDATE / Halep paraseste rusinos Openul Chinei, dupa o prestatie mai mult decat dezamagitoare in fata chinezoaicei Zhang, care a „demolat-o” in doar o ora, cu 6-0, 6-3!

UPDATE / INCREDIBIL! Simona a pierdut primul set la 0 in doar 20 minute, dupa un joc de nivel de amatori! Doar 7 puncte a reusit sa castige jucatoarea nostra in acest set!!

Adversara romancei Simona Halep, nr. 5 mondial si cap de serie nr. 4, in optimile de finala ale turneului de tenis WTA de la Beijing, va fi chinezoaica Shuai Zhang, nr. 36 mondial. Partida se va disputa nu inainte de ora 14:30 si va fi transmisa de Dolce Sport 2.

Halep si Zhang s-au infruntat pana acum de doua ori, scorul fiind egal. in 2012, Simona s-a impus in primul tur la Indian Wells cu un sec 6-1, 6-1, iar Zhang a castigat surprinzator anul acesta in primul tur la Australian Open, cu 6-4, 6-3