Stoian a marcat un gol senzational pentru Crotone, in prelungiri, cu Cagliari, insa echipa sa n-a putut evita infrangerea in Sardinia

adrian-stoianIn unul dintre cele patru meciuri disputate duminica, de la ora 16:00, in etapa a saptea din Serie A, Cagliari a invins-o, pe propriu teren, cu 2-1, Crotone, intr-un duel al nou-promovatelor din divizia secunda.

Desi nu a obtinut niciun punct in Sardinia, echipa din sudul Italiei se poate lauda ca unul dintre jucatorii ei, romanul Adrian Stoian, a reusit cel mai frumos gol al partidei. Fotbalistul care are si o selectie in prima reprezentativa a tarii noastre a transformat impecabil o lovitura libera de la mare distanta, in prelungirile jocului. In acel moment, insa, scorul era deja 2-0 pentru sarzi, dupa ce Di Gennaro si Padoin au punctat in minutele 38, respectiv 56, cu doua suturi din afara careului.

Stoian a inceput meciul pe banca, alaturi de fostul portar al Stelei, Valentin Cojocaru. Fostul jucator de la Roma, Chievo si Genoa a fost insa introdus pe teren in minutul 74, in locul bulgarului Tonev.

Dupa acest meci, Crotone urca, pentru moment, in prima jumatate a clasamentului, cu zece puncte, in timp ce Crotone, cu un singur punct, ramane ultima in Serie A.