UPDATE / Irina Begu a fost invinsa, in primul tur, la China Open de Garbine Muguruza. Monica Niculescu a fost eliminata in calificari

irina-beguUPDATE / Irina Begu a fost eliminata in primul tur, la China Open, de catre campioana editiei trecute, Garbine Muguruza, cu 2-6 6-2 6-3, dupa aproape doua ore.

UPDATE / Garbine Muguruza castiga setul doi cu acelasi scor cu care l-a pierdut pe primul, 6-2, si impinge in decisiv meciul cu Irina Begu!

UPDATE / Irina Begu a castigat cu 6-2 primul set al meciului cu Garbine Muguruza, din primul tur de la Beijing.

Una dintre cele doua romance de pe tabloul principal de la China Open, ultimul turneu WTA din categoria Premier Mandatory din acest an, Irina Begu, o intalneste, in primul tur, pe a doua favorita, Garbine Muguruza. Partida dintre Begu si campioana de la Roland Garros este prima din sesiunea de seara.

Cealalta romanca de pe tabloul principal, Simona Halep, intra direct in turul secund, intrucat a ajuns pana in semifinale, in aceasta saptamana, la Wuhan Open. In runda a doua, a patra favorita o va intalni pe Yanina Wickmayer, cea care a invins-o pe campioana olimpica en-titre, Monica Puig, cu 6-2 6-0, in primul meci.

Dupa victoria in fata Elizavetei Kulichkova, cu 6-4 6-1, Monica Niculescu a pierdut in al doilea tur al calificarilor turneului de la Beijing, in fata americancei Louisa Chirico, cu 2-6 6-2 6-3.