REZULTATE / Liga Campionilor, etapa a doua din gaza grupelor. BVB si Real au terminat la egalitate, Atletico a batut pe Bayern! Cele mai multe goluri s-au dat la Napoli si Glasgow

champions_leagueMarti si miercuri s-au desfasurat meciurile din cea de-a doua etapa din faza grupelor Champions League. Fara indoiala, cel mai atragator meci de marti a fost Borussia Dortmund – Real Madrid, incheiat 2-2, in timp ce, cel mai interesant de miercuri a fost Atletico – Bayern, partida castigata cu 1-0 de madrileni.

Cele mai clare victorii ale rundei au fost reusite de Juventus, 4-0 la Zagreb, si Copenhaga, 4-0, acasa, cu Club Brugge.

Jocurile de miercuri au fost mult mai disputate. Pe langa Atletico-Bayern, meci in care Griezmann a ratat un 11 metri in repriza a doua, Barcelona a castigat greu, cu 2-1 la Monchengladbach, dupa ce a fost condusa la pauza, Man City a plecat cu doar un punct de la Glasgow, dupa ce a fost condusa de trei ori, iar PSG s-a impus in Bulgaria, desi a fost condusa cu 1-0, intr-un meci in care Cosmin Moti a ratat un penalty la 1-2.

PROGRAM:

Grupa E
CSKA Moscow – Tottenham 0-1 (Son 71)
AS Monaco – Bayer Leverkusen 1-1 (Glik 90+4 / Chicharito 74)

Grupa F
Dortmund – Real Madrid 2-2 (Aubameyang 43, Schurrle 88 / Cristiano 17, Varane 68)
Sporting CP – Legia 2-0 (Ruiz 28, Dost 37)

Grupa G
FC Copenhagen – Club Brugge 4-0 (Denswil – autogol 54, Delaney 64, Santander 69, Jorgensen 90+2)
Leicester – FC Porto 1-0 (Slimani 25)

Grupa H
Dinamo Zagreb –  Juventus 0-4 (Pjanic 24, Higuain 31, Dybala 57, Alves 86)
Sevilla – Lyon 1-0 (Ben Yedder 53)

Miercuri

Grupa A
Arsenal – FC Basel 2-0 (Walcott 7, 26)
Ludogorets – PSG 1-3 (Natanael 16 / Matuidi 41, Cavani 56, 60)

Grupa B
Besiktas – Dinamo Kiev 1-1 (Quaresma 29, Tsigankov 65)
Napoli – Benfica 4-2 (Hamsik 20, Mertens 51, 58, Milik 54 – penalty / Guedes 70, Salvio 86)

Grupa C
Borussia Monchengladbach – FC Barcelona 1-2 (T. Hazard 34 / Arda 65, Pique 74)
Celtic – Manchester City 3-3 (M. Dembele 3, 47, Sterling 20 – autogol / Fernandinho 12, Sterling 28, Nolito 55)