Reghe, dupa victoria chinuita a Stelei cu Voluntari: ”A fost un meci foarte slab din nou. Sper ca jucatorii sa inteleaga ca nu mai avem timp”

reghecampf-voluntariSteaua a castigat greu, in ultimele minute, cu FC Voluntari, scor 3-2, la Ploiesti, iar, la final, Laurentiu Reghecampf, a recunoscut ca echipa sa joaca foarte slab. Antrenorul ”ros-albastrilor” a admis ca jucatorii sai fac foarte multe greseli, iar jocul lasa de dorit.

A fost un meci foarte slab din nou. Pe faza de aparare am facut multe greseli. Pierdem mingi, ne facem ocazii, dar nu marcam. Atunci cand ar trebui sa fim mai agresivi nu o facem. Avem multi jucatori care nu inteleg asta, chiar daca ne pregatim in fiecare zi. L-am schimbat pe Tamas, avea galben. I-a zis arbitrul ca ii da rosu la urmatoarea. Nu mi se pare normal. Pe Golubovic l-am odihnit, avem meci joi, trebuia sa aiba pauza.

Sper ca jucatorii sa inteleaga ca nu mai avem timp. Trec etapele si jocul nostru nu e foarte bun. Nu imi place. Am avut o discutie cu ei acum, sper ca au inteles ce le-am spus. Suntem pe primul loc acum, jucam cu Craiova saptamana viitoare. E vorba de atitudine. Nu se poate ca un adversar sa patrunda pe stanga, sa centreze, iar altul sa reia cu capul. Noi ratam. Altii au o ocazie si inscriu. Nu e normal. Sper sa ne revenim cat mai repede. Niciun meci nu e simplu daca nu pui suflet. Daca nu esti hotarat in ceea ce faci, asa sa stam pe teren putem s-o facem si noi”, a declarat, conform Digi Sport, Laurentiu Reghecampf, cel care, dupa incheierea partidei de pe ”Ilie Oana”, si-a bagat jucatorii in sedinta chiar pe teren.