Gnohere a fost reprimit la echipa mare a lui Dinamo!

harlem-gnohereIoan Andone l-a reprimit la antrenementele chipei mari pe pe atacantul francez Harlem Gnohere, 28 de ani, la antrenamente, informeaza gsp.ro! Francezul e de azi din nou la prima echipa. Urmeaza ca in iarna sa mai fie o discutie referitoare la prelungirea contractului sau, care expira vara viitoare.

Dinamo l-a ajutat foarte mult. Trebuie sa inteleaga ca e momentul sa raspunda la fel, sa vina sa joace fotbal de calitate, sa dea goluri si o sa gasim o portita sa ne intelegem, suntem oameni si noi, si el.

Speram sa ne ajute sa luam titlul. Eu zic ca ne vom intelege„, a spus Danut Lupu pentru GSP.ro.

Gnohere a fost trimis la echipa a doua acum doua saptamani, dupa ce nu a acceptat prelungirea contractului. A fost vorba si de o posibila mutare la Steaua, alimentata de declaratiile lui Gigi Becali, care s-a declarat extrem de interesat de atacantul dinamovist, dar oficialii „cainilor” au respins din start ideea.

La echipa secunda, Gnohere a jucat in doua meciuri si a reuşit un hattrick in victoria pe care Dinamo II a obţinut-o in fata celor de la Delta Dobrogea Tulcea, scor 5-2.

In ultimele sase etape, Dinamo a inregistrat o singura victorie, trei remize si doua ingrangeri