Francesco Totti a marcat golul cu numarul 250 in Serie A! Roma a pierdut insa meciul de la Torino

totti-250Cu doua zile inainte sa implineasca 40 de ani, Francesco Totti a marcat golul cu numarul 250 in Serie A, dupa ce a transformat un penalty, in partea a doua a meciului dintre Torino si Roma, de pe ”Olimpicul” piemontez.

Intrat pe teren la pauza, legenda ”Giallorossilor” l-a invins, in minutul 55, pe Joe Hart, la doar doua minute dupa ce torinezii se distantasera la 2-0, tot in urma unei lovituri de pedeapsa, pe care a transformat-o Iago Falque, un fost jucator al romanilor.

In acest meci, scorul a fost deschis rapid de catre Belotti, in minutul 8 si a fost inchis de catre Falque, care a realizat dubla in minutul 65.

Golgheterul all-time al campionatului Italia este Silvio Piola – 274 de goluri.

Al 250-a reusit in Serie A a lui Totti a venit intr-o etapa in care si Marek Hamsik a marcat golul 100 pentru Napoli. Echipa lui Sarri a castigat, sambata, cu 2-0, in fata lui Chievo si ramane la un punct in urma lui Juventus. ”Bianconeri” au castigat in etapa a sase la Palermo, cu 1-0.