REZULTATE / Liga a II-a, etapa a 9-a. Chindia a pierdut cu Mioveni, iar Juventus e noul lider. Florin Costea a dat 4 goluri pentru Valcea!

liga-2-etapa-a9-a

Dupa etapa intermediara de la mijlocul acestei saptamani, Liga a II-a a continuat in acest weekend cu runda a 9-a, in urma careia s-a schimbat liderul. Juventus Bucuresti a trecut pe primul loc dupa ce a castigat la Calarasi, iar Chindia a pierdut la Targoviste cu Mioveni.

Alte evenimente notabile s-au petrecut la Rm Valcea, unde Florin Costea a marcat patru goluri, si la Balotesti, acolo unde partida s-a disputat, desi medicul a intarziat mai mult de un sfert de ora.

UNIREA TARLUNGENI – SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE 1-1
CS BALOTESTI – SOIMII PANCOTA 2-0, startul a fost intarziat din cauza neprezentarii la fata locului a medicului echipei, care a fost bloca in trafic. Partida a inceput cu o intarziere de peste 25 de minute
ora 12:00, ASU POLI TIMISOARA – LUCEAFARUL ORADEA 1-3