EXCLUSIV / Motivul real pentru care Balotesti – Pancota a inceput cu aproximativ o jumatate de ora mai tarziu: „Arbitrul ne-a spus sa fim intelegatori si partida sa se joace! E doar un meci de antrenament (…)”

Balotesti-jucatoriMugurel Elisei, directorul sportiv al echipei Soimii Pancota, a intervenit la Sport Total FM pentru a oferi detalii despre motivul pentru care partida de la Balotesti a inceput cu o intarziere de aproximativ jumatate de ora.

La ora 11:00 medicul nu a fost prezent la teren. Li s-a acordat gazdelor cele 15 minute regulamentare si dupa parerea noastra nici dupa aceste minute medicul nu s-a prezentat la teren. Avem filmari care arata ca medicul a sosit la ora 11:18, meciul nu trebuia sa inceapa si arbitrul trebuia sa ia act de cele intamplate. Normal trebuia sa castigam cu 3-0 la masa verde.

Domnul arbitru a refuzat sa ne mai prezinte ceasul dansului, ne-a cerut sa fim intelegatori si meciul sa se joace. Noi am facut contestatie, dupa care meciul a inceput. Pentru noi este o partida de antrenamnet. Meciul a inceput la ora 11 si 27 de minute.

Conform regulamentelui, ceasul oficial este cel al arbitrului, dar ale noastre aratau ora exacta si a fost evidenta intarzierea mare a medicului, numai ca arbitrul a refuzat sa ne arate ceasului lui pentru a-i face poza si a demonstra la comisii ca noi avem dreptate. Daca asa scrie la regulament, noi suntem de vina?

Medicul a spus ca a fost in operatie, din acest motiv a intarziat. Ceea ce ne-a deranjat a fost refuzul arbitrului de a ne arata ora de pe ceasul lui.”, a declarat oficialul pancotanilor, la „Fotbal la matineu”.