REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 4-a. 22 de meciuri s-au disputat azi. 9 goluri s-au marcat la Sebis cu Cetate Deva, iar Gnohere a bifat un hat-trick cu Delta Tulcea! Sambata, in Steaua II cu Podari s-a inscris de 7 ori

UTA-IILa finalul acestei saptamani a fost programata o noua etapa din actualul sezon al Ligii 3, cea cu numarul patru. 22 dintre meciuri au loc vineri, de la ora 17:00,  iar restul pana la 35 desfasurandu-se sambata, de la aceeasi ora, cu exceptia partidei de la Domnesti, care a inceput la 11:00. In aceasta etapa, trei echipe au fost nevoite sa stea, deoarece fac parte din cele trei serii formate din 15 echipe: AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (S1), ACSO Filiasi (S3) si CS Iernut (S5).

REZULTATE:

SERIA I

23 septembrie, ora 17:00
Atletico Vaslui – stiinta Miroslava 1-0
CSM Roman – CSM Pascani 3-4
Aerostar Bacau – AFC Odorheiu Secuiesc 5-1
Olimpia Ramnicu Sarat – Sportul Chiscani 1-1

24 septembrie, ora 17:00
SC Bacau – AFC Harman 0-2
Sporting Liesti – Avantul Valea Marului 3-0
Olimpic Cetate Rasnov – Metalosport Galati 0-1
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc sta.

SERIA II

23 septembrie, ora 17:00
Dinamo Bucuresti II – Delta Dobrogea Tulcea 5-2
AFC Astra II – CSM Oltenita 1-1
Metaloglobus Bucuresti – Arsenal Malu 2-0

24 septembrie, ora 11:00
Viitorul Domnesti – Inainte Modelu 2-3

24 septembrie, ora 17:00
Petrolistul Boldesti – SC Popesti Leordeni 1-0
CS Tunari – Axiopolis Sport Cernavoda 2-1
Viitorul Constanta II – Unirea Slobozia 3-0

SERIA III

23 septembrie, ora 17:00
Atletic Bradu – CS Mioveni II 1-0
Concordia Chiajna II – FC Voluntari II 0-2
SCM Pitesti – Flacara Moreni 1-1
CS U Craiova II – FCM Alexandria 0-1

24 septembrie, ora 17:00
Urban Titu – ACS sirineasa 3-0
FC Aninoasa – Sporting Rosiori 1-0
Steaua Bucuresti II – CS Podari 4-3
ACSO Filiasi sta.

SERIA IV

23 septembrie, ora 17:00
ACS Poli Timisoara II – Unirea 1924 Alba Iulia 0-0
Pandurii Targu Jiu II – Gloria Lunca Teuz Cernei 1-0
National Sebis – CNS Cetate Deva 6-3
Performanta Ighiu – UTA Batrana Doamna II 2-0
CSM Lugoj – CSM scolar Resita 0-2
Millenium Giarmata – Ripensia Timisoara 0-0

24 septembrie, ora 17:00
Industria Galda – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 3-2

SERIA V

23 septembrie, ora 17:00
CS Osorhei – Metalurgistul Cugir 0-4
Unirea Jucu – Avantul Reghin 2-0
Sanatatea Cluj – Unirea Dej 3-0
FC Zalau – FC Bistrita 1-0
ASA Targu Mures II – Gaz Metan Medias II 0-3

24 septembrie, ora 17:00
ACS Comuna Recea – Viitorul Ulmeni 1-2
AFC Hermannstadt – Recolta Dorolt 3-1
CS Iernut sta.

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga III

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga 1 2016/17

Loc Echipa Pct. J +/-
1FC Steaua Bucuresti371911
2CS U Craiova36208
3FC Viitorul36196
4Gaz Metan Medias341910
5CFR Cluj302015
6Dinamo Bucuresti29196
7FC Botosani25194
8Pandurii Tg. Jiu2419-4
9Astra Giurgiu2319-7
10FC Voluntari2220-3
11CSMS Iasi1919-5
12Concordia Chiajna1619-14
13ASA Tg. Mures919-15
14ACS Poli Timisoara820-12