Barcelona se va descurca fara Messi timp de 3 saptamani, dupa ce argentinianul a suferit o accidentare in derby-ul cu Atletico

messi-accidentare-atleticoBarcelona nu a reusit sa profite de remiza Realului de pe teren propriu, 1-1 cu Villarreal, viitoarea adversara a Stelei in UEL. Catalanii au remizat si ei acasa, pe Camp Nou, cu Atletico, meciul terminandu-se cu acelasi scor.

Problema mare a Barcelonei nu este al doilea meci consecutiv fara victorie acasa, ci accidentarea lui Leo Messi, care a trebuit sa fie inlocuit in minutul 59, cu doua minute inaintea golului egalizator marcat de Atletico, de Arda Turan.

Messi a calcat stramb la o faza, fara sa fie atins de niciun adversar, si s-a resimtit puternic.

Conform presei spaniole, argentinianul a suferit o intindere la inghinali si va absenta de pe teren in jur de 3 saptamani.

Pentru Barcelona urmeaza meciurile cu Sporting Gijon (24 septembrie, in deplasare), Borussia Monchengladbach (28 septembrie, in deplasare) si Celta Vigo (2 octombrie, in deplasare).