Steaua a invins pe PAOK in ultimul meci de pregatire inainte de finala Cupei Ligii

steaua-amical-olandaUPDATE / Meciul se incheie. Steaua o invinge pe PAOK cu 4-3, in ultimul amical de inaintea startului noului sezon. Toate golurile au fost marcate in prima repriza, iar ”ros-albastrii” au reusit sa revina, dupa ce au fost condusi cu 3-1.

UPDATE / Valceanu a intrat in locul lui Hamroun.

UPDATE / Reghecampf i-a introdus pe Golubovic, Aganovic si Chipciu in locul lui Tudorie, Muniru si Adi Popa.

UPDATE / A inceput repriza secunda.

UPDATE / Alexandru Tudorie reuseste ”dubla” in minutul 45, iar Steaua conduce cu 4-3, la pauza, desi a fost condusa cu 3-1 de PAOK, in minutul 32.

UPDATE / ”Ros-albastrii” egaleaza prin Tudorie, in minutul 38, care a reluat cu capul, in poarta, un sut respins de portarul Vellidis. 3-3.

UPDATE / Steaua revine la un singur gol, dupa reusita lui Stanciu, din minutul 37. 3-2 pentru PAOK.

UPDATE / Grecii se desprind. Este 3-1 pentru PAOK, dupa reusita lui Rodrigues, din lovitura libera.

UPDATE / Dupa gafa comisa la golul de 2-1 al lui PAOK, Cojocaru s-a accidentat si a fost inlocuit cu Nita.

UPDATE / PAOK revine in avantaj, dupa un autogol al lui Valentin Cojocaru, in minutul 28. 2-1 pentru greci.

UPDATE / Steaua reuseste sa egaleze prin Gabi Enache, in minutul 23. 1-1.

UPDATE / Steaua primeste gol inca din minutul 3. Efthimis Koulouris a deschis scorul. 1-0 pentru PAOK.

UPDATE / A inceput meciul. Steaua joaca in formula Cojocaru – Enache, Tamas, Tosca, Momcilovic – Sulley, Pintilii (c) – Popa, Stanciu, Hamroun – Tudorie.

Steaua va juca in acesta seara, de la ora 18:00, ultimul si cel mai tare meci amical din Olanda, langa Arnhem, contra grecilor de la PAOK Salonic. Acesta este ultimul meci al stelistilor inainte de startul sezonului. Duminica, vicecampioana Romaniei va juca impotriva Concordiei Chiajna in finala Cupei Ligii.

Elevii lui Laurentiu Reghecampf au castigat toate meciurile amicale din Olanda si, mai mult, n-a primit niciun gol (1-0 cu NEC Nijmegen, 3-0 cu RSC Charleroi si 1-0 cu Krilia Sovetov Samara). Nici in primul cantonament, in Slovenia, n-au luat gol: 7-0 cu NK Turnisce si 0-0 cu Dinamo Zagreb.

PAOK Salonic este a patra forta a Greciei dupa Olympiacos Pireu, Panathinaikos Atena si AEK Atena. A terminat sezonul precedent pe locul 4, dar a obtinut dreptul de a evolua in preliminariile Ligii Campionilor, dupa campioana Olympiacos.

Printre numele importante din lot sunt si cativa jucatori care au fost la Euro: albanezul Kace si slovacul Robert Mak, dar si internationalii greci Tziolis, Tzavellas si Athanasiadis.