Bataie in vestiarul belgienilor, dupa eliminarea din „sferturile” Euro 2016! Courtois: „E cea mai mare dezamagire din cariera mea!”

courtois-si-wilmotsBelgienii n-au digerat prea usor eliminarea din sferturile de finala ale Euro 2016.

Cotidianul Marca anunta ca la finalul meciului cu tara Galilor, pierdut cu scorul de 1-3, selectionerul Belgiei, Marc Wilmots, s-a luat la bataie in vestiar cu portarul Thibaut Courtois.

Presa spaniola sustine ca cei doi au fost potoliti cu greu, insa nu inainte sa-si imparta niste lovituri. Cateva minute mai tarziu, portarul lui Atletico Madrid a iesit la zona mixta si l-a desfiintat pe Wilmots.

Am facut aceleasi greseli tactice precum in meciul cu Italia. Eram nevoit sa spun asta pentru a nu distruge tot. Am inceput bine meciul, dar apoi am cedat jocul.

Si in vestiar mi-am spus punctul de vedere. E cea mai mare dezamagire din cariera mea, chiar daca am pierdut si o finala de Champions League”, a zis Courtois conform Marca.