FINAL / Optimile de finala UCL, mansa retur: Atletico Madrid castiga, dramatic, la penalty-uri cu PSV! Manchester City ajunge in „sferturi” dupa un retur sters

UCL-retur-optimiReturul ”optimilor” Ligii Campionilor, mansa retur, continua in aceasta saptamana (marti si miercuri), de la 21:45. In aceasta seara se vor reintalni Atletico Madrid si PSV, 0-0 in tur, la Eindhoven, iar la Manchester se vor duela Manchester City si Dinamo Kiev, 3-1 in prima mansa.

In meciul de la Manchester, arbitrat de o brigada din Romania condusa de „centralul” Ovidiu Hategan, City si Dinamo Kiev au incheiat fara goluri, scor 0-0. Gratie victoriei din Ucraina, din prima mansa, formatia lui Manuel Pellegrini a obtinut calificarea in sferturile de finala.

FINAL / Manchester City – Dinamo Kiev 0-0

FINAL / Atletico Madrid – PSV Eindhoven 0-0 (8-7 dupa penalty-uri)

1. altul spune:

Sa nu uitam ca avem si noi liga noastră…fecat asa meciuri in liga campionilor, mai bine te uiti la un meci din anul 2000