FINAL / Pandurii Tg.Jiu – FC Viitorul 1-1. Gorjenii rateaza sansa de a trece pe primul loc

Pandurii-FC-ViitorulPandurii Tg Jiu si Viitorul au remizat, sambata, la Severin, iar gorjenii au ratat sansa de a trece, cel putin pentru moment, pe primul loc in Liga 1. Dupa o prima repriza anosta, echipa lui Edi Iordanescu a deschis scorul imediat dupa pauza, prin Nicoara, insa Vlad Rusu a restabilit egalitatea, in minutul 72, cu un lob peste portarul Razvan Stanca.

Pandurii ramane, astfel, pe locul al doilea, cu 28 de puncte, in timp ce Viitorul ocupa, acum, locul patru, cu 24 de puncte. In etapa urmatoare, din play-off, oltenii vor juca la Bucuresti, cu Dinamo, in timp ce dobrogenii lui Hagi vor intalni, pe teren propriu, pe Steaua.

PANDURII: Stanca – Ungurusan, Vasco, Sapunaru, Grecu – Ropotan, Mrzljak – Ciucur, Nistor, Nicoara – Hora.
Antrenor: Edi Iordanescu.

VIITORUL: Pecanha – Benzar, Goulon, Boli, Ganea – De Lucas, Filip, Marin – Nicolita, Tanase, Hagi.
Antrenor: Gheorghe Hagi.

Etichetat cu: , , , , , , , , ,