Real Madrid a invins cu 7-1 pe Celta Vigo, un meci in care CR7 a marcat de patru ori in 25 de minute! VIDEO

real-7-1Real Madrid a invins categoric Celta Vigo, pe Santiago Bernabeu, scor 7-1, un meci in care Cristiano Ronaldo a marcat patru goluri, in doar 25 de minute.

Dupa primele 45 de minute tabela arata doar 1-0, dupa reusita cu capul a lui Pepe. In repriza a doua, au urmat patru goluri consecutive reusite de Ronaldo, intre minutele 50 si 76, dintre care primele doua au fost cele mai spectaculoase. Primul, in urma unui sut de la 25 de metri, iar cel de-al doilea, de la aceeasi distanta, dar din lovitură libera.

Jese, in minutul 78, si Gareth Bale, trei minute mai tarziu, au inscris ultimele doua goluri ale partidei. Pentru Celta, Iago Aspas a marcat in minutul 62.

Cristiano Ronaldo a devenit al treilea jucator din istorie care a marcat peste 250 de goluri in La Liga, dupa Messi (304) si Zarra (253). Portughezul in varsta de 31 de ani a bifat cel de-al saselea sau meci cu 4 goluri marcate.