UPDATE / Romania – Slovenia 2-0, in Cupa Davis. Adrian Ungur a intors scorul si l-a invins pe Zemlja in decisiv. Marius Copil a trecut in trei seturi de Blaz Rola

copil-cupa-davisUPDATE / Ungur a reusit o revenire senzationala dupa ce a fost condus cu 2-0 la seturi si s-a impus in decisiv cu 6-4, aducand al doilea punct pentru Romania dupa un joc ce a durat 3 ore si 21 de minute!

UPDATE / Adrian Ungur egaleaza situatia la seturi, dupa ce castiga actul patru, scor 7-6(3), dupa 53 de minute.

UPDATE / Ungur reduce din diferenta dupa ce castiga setul 3, cu 6-3.

UPDATE / Tenismanul sloven isi adjudeca si setul secund, tot cu 6-4, dupa 45 de minute de joc.

UPDATE / Grega Zemlja castiga primul set al meciului cu Adrian Ungur, scor 6-4, in 39 de minute.

UPDATE / A inceput al doilea meci al zilei, Adrian Ungur – Grega Zemlja.

UPDATE / Marius Copil castiga tibreak-ul cu 7-5 si aduce primul punct pentru Romania, dupa 7-5, 6-3, 7-6 cu Blaz Rola.

UPDATE / 6-6 in setul 3. Incepe tiebreak-ul!

UPDATE / Marius Copil s-a adjudecat primele doua seturi, scor 7-5, 6-3.

Intalnirea Romania – Slovenia, din primul tur al Grupei 1, zona Europa / Africa, din Cupa Davis, a inceput in aceasta dupa-amiaza in Sala Sporturilor ”Victoria” din Arad.

In primul meci se confrunta numarul doi din echipa noastra, Marius Copil (locul 202 ATP), si numarul unu de la ex-iugoslavi, Blaz Rola (160 ATP).

In al doilea meci de vineri, Adrian Ungur (193) va juca impotriva lui Grega Zemlja (181).