Multescu, nemultumit dupa esecul cu Dinamo: „E al cincilea meci din sase cu greseli de arbitraj care influenteaza jocul!”

multescu-voluntariAntrenorul lui FC Voluntari, Gheorghe Multescu, a acuzat arbitrajul dupa infrangerea din meciul cu Dinamo, scor 1-3. Tehnicianul de 64 de ani a incriminat faza din minutul 30, cand echipei sale i-a fost anulat eronat un gol, dupa un presupus hent al atacantului Adrian Balan.

Ar fi trebuit sa spun no comment si sa plec. E incredibil, e al cincilea meci din sase cu greseli de arbitraj care influenteaza jocul! Nu mai am ce sa comentez, dar eu am anticipat. Ganditi-va, la 1-0, daca noi egalam, poate castigau tot ei, dar veneam peste ei. Din pacate arbitrajul merge intr-o directie foarte ciudata si imi aduce aminte de lucruri trecute. Eu nu cred in coincidente, sunt problemele lor, care nu vor sa le rezolve„, a declarat Gheorghe Multescu, la conferinta ce a urmat meciului din Stefan cel Mare.

Altfel, antrenorul Voluntariului a apreciat atitudinea jucatorilor sai. „Sunt multumit ca jucatorii au respectat sarcinile de joc. Am avut trei sferturi din posesie, dar am ratat mult, am primit goluri usoare, din copilarii, lucruri greu de rezolvat. Dar eu sunt multumit de atitudinea lor, au jucat cum au putut. S-a vazut o diferenta de calitate, noi nu am putut sa contracaram, Dinamo este o echipa pragmatica, a speculat orice greseala„, a mai spus Multescu.