EXCLUSIV / Catalin Anghel: „Sa nu uitam aceasta zi. Un copil de 15 ani a debutat in optimile Cupei!”

viitorul-botosaniFC Viitorul Contanta a fost singurul club care a avansat in optimile Cupei Romaniei cu doua echipe, cea care evolueaza in Liga I si cea din Liga 3. Din pacate pentru aceasta din urma, CFR Cluj a reusit sa se impuna, miercuri, doar cu 1-0, si a avansat in „sferturi”, insa momente bune din meci au fost dominate de echipa din esalonul al treilea.

„Gica se implica foarte mult si la restul echipelor din cadrul clubului. Media echipei care a evoluat contra CFR-ului a fost de 19 ani. Cel putin a doua repriza a fost dominata clar de echipa noastra si cred ca un rezultat de egalitate la finalul celor 90 de minute ar fi fost mai echitabil. Acesti copii au trecut peste un test extrem de important.

Ma bucur pentru Cristi Ganea ca a marcat un asemenea gol. Cred ca in sfarsit Gica i-a gasit postul in teren. Altfel, deja am inceput sa urmarim anumite partide ale urmatorului adversar, Dinamo, in Liga I. Nu avem timp sa ne bucuram prea mult de rezultatele obtinute …

Speram sa ne imbunatatim din ce in ce mai mult calitatea jocului, pentru ca suntem deja luati in seama mult mai serios. Am ridicat stacheta, iar acum trebuie sa patram ritmul.

Astazi, in optimile Cupei, a debutat un jucator de 15 ani si a facut-o foarte bine. Denis Dragus este numele lui si veti mai auzi de numele asta. Tatal lui a jucat pe la FC Arges, Mihai Dragus, dar nu din acest motiv a fost promvat”, a declarat „secundul” Catalin Anghel, la „Fluier final”.