FINAL / Dinamo – CFR Cluj 2-0. ”Cainii” ii urmeaza pe ilfovenii de la Chiajna in semifinalele Cupei Ligii

din-cfrIn al doilea sfert de finala din Cupa Ligii, Dinamo a trecut de CFR Cluj cu 2-0 si o urmeaza pe Concordia Chiajna in penultimul act al competitiei. De altfel, cele doua formatii se vor afla fata in fata, anul viitor, in semifinale.

”Feroviarii” au primit o lovitura inca din primele minute, atunci cand internationalul de tineret, Alexandru Paun s-a accidentat si a fost inlocuit. Apoi, Essombe a deschis scorul dintr-o pozitie de off-side nesemnalizata de arbitrul asistent, iar Dorin Rotariu, in partea a doua, a facut 2-0 pentru ”caini”. Din acel moment, echipa lui Mircea Rednic a nu a mai dat semne in vreun moment ca mai poate pierde calificarea.

Dinamo: Popescu – Fai, Marc, Mevlja, Filip – Vojnovic, Anton – Matei, Palic, Rotariu – Essombe.
Antrenor: Mircea Rednic.

CFR Cluj: Minca – Lopes, Tinc, Goian, Camora – Petrucci, Tomislav – Bruno, Paun, Negrut – Beleck.
Antrenor: Francisc Dican.