FINAL / Rapid – Dacia Unirea Braila 3-1. Echipa lui Dan Alexa se instaleaza in fotoliul de lider al seriei 1

rapid-brailaIn aceasta dimineata, de la ora 11:00, Rapidul a primit vizita liderului seriei 1, Dacia Unirea Braila. Giulestenii au deshis scorul, dar au fost egalati destul de repede. Pauza i-a gasit totusi in avantaj, dupa ce fiul lui Ionel Ganea, George, a inscris frumos de la marginea careului. In repriza a doua tot Rapidul a inscris o data, Prin Trandu, iar giulestenii se instaleaza in fotoliul de lider al seriei I, cu doua puncte peste Braila si un meci mai putin disputat.

Echipe care au evoluat:

Rapid: Romero – Kusnir, Robuste, Popa, Trandu, Nicolae, Moke, Cioabla, Monzo, Tudoran, Martin

Braila: Mitrea – Nita, Olenic, Ivan, Frunza, Onofras, Ghiocel, Musca, Stanciulescu, Petean, Rosu

Postat în FOTBAL INTERN, Liga II

1. vali_breaza spune:

salut ionele!!!!sper sa fi iarasi cu noroc pt echipa mea de suflet rapid.te ascult decateori am ocazia!!!bafta