Adrian Mutu a revenit pe teren, in meciul FC Pune City si Mumbai City, din Super Liga Indiana

mutu-afis-indiaAdrian Mutu s-a intors pe teren in primul meci al echipei FC Pune City din actualul sezon al Indian Super League. Noua echipa a fostului decar al echipei nationale s-a impus cu 3-1 in fata lui Mumbai City, formatie la care Nicolas Anelka este antrenor-jucator.

Mutu a inceput meciul ca rezerva si a intrat pe teren in minutul 61, in locul fostului jucator de la Fenerbahce si Middlesbrough, Tuncay Sanli, care marcase primele doua goluri pentru Pune (minutele 12 si 56). La doar sapte minute dupa ce a intrat , romanul a pasat deciziv pentru Israil Gurung, jucator care l-a invins pe portarul advers cu o centrare deviata.

Pentru Mumbai a marcat Frederic Piquionne (minutul 34), fost atacant la St-Etienne, Lyon si West Ham.