Mircea Rednic este multumit doar de scorul partidei cu Timisoara: „In afara de rezultat, nu sunt multumit”

rednic-infrantDinamo a invins cu 2-1 pe Poli Timisoara in ultima partida a etapei a patra din liga 1. Dupa 4 etape, „cainii” sunt neinvinsi si sunt la egalitate de puncte cu Steaua si ASA Tg. Mures, cu 8 puncte.

In ciuda rezultatului pozitiv, antrenorul ros-albilor, Mircea Rednic nu a fost prea multumit de jocul echipei sale.

Nu stiu cat am avut pulsul. A fost greu, dar si noi ni l-am facut greu. In prima repriza, in afara golurilor date, cei de la Timisoara au fost mult mai prezenti in joc, au avut posesie, au controlat jocul, au ajuns cu mare usurinta in preajma careului. In a doua repriza, jocul s-a mai echilibrat, poate si datorita schimbarii facute de mine, cu Filip la mijloc si Fai fundas stanga. In a doua cred ca am facut un joc bun. Ma bucur ca am reusit sa tinem de micul avantaj de pe tabela si ca am castigat cele trei puncte, avand in vedere ce meci ne asteapta.

Starokin are deja trei saptamani de pregatire, am vorbit cu el, mi-a zis ca e pregatit sa joace, dar una e la antrenament, alta e la joc. Nu m-a impresionat azi deloc, iar intrarea lui Filip la mijloc ne-a dat mai multa siguranta. Pe Aliosa l-am scos pentru ca, cu stilul sau agresiv, i-am si spus, nu voiam sa risc sa fie eliminat.

In afara de rezultat, nu sunt multumit. N-ai cum sa fii multumit. Dar trebuie sa avem rabdare. Nu vreau sa incep iar cu pregatirea scurta, startul sezonului prea devreme, faptul ca noii veniti nu sunt inca la 100%…

Desi joaca de patru ani, inca joaca cu teama unii. Au calitate, dar trebuie sa aiba mai multa rautate, mai multa ambitie. Acum, stam bine in teren si luam greu gol, si cu putina sansa, si cu un portar bun, iata, trei puncte.”, a explicat Rednic la finalul partidei.