A fost stabilit programul preliminariilor CM 2018! Romania va debuta acasa cu Muntenegru

world-cup-prel-drawDupa ce sambata, la Sankt Petersburg, a avut loc tragerea la sorti a preliminariilor pentru Cupa Mondiala din 2018 si la care Romania a fost repartizata in grupa cu Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia si Kazahstan, astazi a fost si stabilit programul meciurilor.

Astfel, Romania va debuta pe 4 septembrie 2016, pe teren prorpiu, in fata Muntenegrului, iar ultimul meci il va disputa pe 8 octombrie, in Danemarca.

Iata programul complet al grupei E:

4 septembrie 2016:
Danemarca – Armenia (ora 19:00)
Kazahstan – Polonia (ora 19:00)
Romania – Muntenegru (ora 21:45)

8 octombrie 2016:
Armenia – Romania (ora 19:00)
Muntenegru – Kazahstan (ora 19:00)
Polonia – Danemarca (ora 21:45)

11 octombrie 2016:
Kazahstan – Romania (ora 19:00)
Danemarca – Muntenegru (ora 21:45)
Polonia – Armenia (ora 21:45)

11 noiembrie 2016:
Armenia – Muntenegru (ora 19:00)
Danemarca – Kazahstan (ora 21:45)
Romania – Polonia (ora 21:45)

26 martie 2017:
Armenia – Kazahstan (ora 19:00)
Muntenegru – Polonia (ora 21:45)
Romania – Danemarca (ora 21:45)

10 iunie 2017:
Kazahstan – Danemarca (ora 19:00)
Muntenegru – Armenia (ora 21:45)
Polonia – Romania (ora 21:45)

1 septembrie 2017:
Kazahstan – Danemarca (ora 19:00)
Danemarca – Polonia (ora 21:45)
Romania – Armenia (ora 21:45)

4 septembrie 2017:
Armenia – Danemarca (ora 19:00)
Muntenegru – Romania (ora 21:45)
Polonia – Kazahstan (ora 21:45)

5 octombrie 2017:
Armenia – Polonia (ora 19:00)
Muntenegru – Danemarca (ora 21:45)
Romania – Kazahstan (ora 21:45)

8 octombrie 2017:
Danemarca – Romania (ora 19:00)
Kazahstan – Armenia (ora 19:00)
Polonia – Muntenegru (ora 19:00)

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în NATIONALA, Preliminarii

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj261113
2FCSB22119
3Astra Giurgiu22119
4CS U Craiova22118
5FC Botosani20116
6ACS Poli Timisoara17110
7Dinamo Bucuresti16105
8FC Viitorul14110
9FC Voluntari1411-2
10CSM Poli Iasi1411-2
11OSK Sf Gheorghe1011-9
12Concordia Chiajna510-6
13Gaz Metan Medias511-17
14Juventus Bucuresti311-14