Sorin Cartu multumit de jocul echipei, nemultumit de rezultat: „Nici la egal nu eram multumit”

Cartu-CS-UCSU Craiova a suferit prima infrangere in acest sezon, 0-1 pe terenul lui Dinamo. Oltenii au primit golul cu doar doua minute inainte de finalul jocului.

Sorin Cartu, directorul tehnic al oltenilor, s-a declarat multumit de jocul elevilor lui, nu insa si de rezultat. Acesta a pus infrangerea in fata pe seama ghinionului.

„Dezamagit de rezultat, nu de jocul echipei. Din pacate, s-a facut acea greseala la sfarsitul meciului. Si daca se termina egal nu am fi putut spune ca eram multumiti.

Am avut meciul sub control in cea mai mare parte a timpului. Am incercat sa ne facem jocul, dar e si o chestie de sansa. La fel de bine puteam sa dam si noi gol.

Una peste alta, nu a fost rau, avand in vedere ca am avut si multe probleme. Cand primesti gol in minutul 86-87 inseamna ghinion sau sansa, daca marchezi.

Ceea ce s-a intamplat nu ma mira, dupa tot ceea ce s-a intamplat de cand a inceput campionatul asta. Ce mai inseamna un gol primit in minutul 86?„, a declarat Sorin Cartu, la finalul partidei.