Turul intai preliminar al Europa League s-a incheiat! UPDATE – Un meci s-a decis dupa prelungiri. Jagiellonia, scorul serii

ELEchipa irlandeza Shamrock Rovers este prima calificata in turul doi preliminar al Europa League, dupa ce a trecut, marti seara, cu 3-0 in retur de Niedercorn, din Luxemburg. Scorul general a fost 3-0 pentru irlandezi, care in tur remizasera, 0-0.

Joi se vor disputa si restul partidelor din turul intai preliminar, printre care si cea dintre Tskhinvali si FC Botosani.

Programul complet al meciurilor:

FINAL / K. Almaty (Kaz) – Crvena Zvezda (Srb) 2-1
FINAL / Dacia Chisinau (Mda) – Renova (Mac) 3-1
FINAL / Sutjeska (Mne) – Debrecen (Hun) 2-0

Ora 19:00:
FINAL / Dudelange (Lux) – UC Dublin (Irl) 2-1
FINAL / Elfsborg (Swe) – Lahti (Fin) 5-0
FINAL / Gabala (Aze) – Dinamo Tbilisi (Geo) 2-0
FINAL / Inter Baku (Aze) – Laci (Alb) 0-0
FINAL / Kalju (Est) – Aktobe (Kaz) 0-0
FINAL / Omonia (Cyp) – Dinamo Batumi (Geo) 2-0
FINAL / Spartaks (Lat) – Buducnost (Mne) 0-0
FINAL / Tskhinvali (Geo) – FC Botosani (Rou) 1-3
FINAL / Ulisses Yerevan (Arm) – Birkirkara (Mlt) 1-3
FINAL / Zhodino (Blr) – Kukesi (Alb) 0-0

Ora 19:30:
FINAL / Shakhtyor Soligorsk (Blr) – Glenavon (Nir) 3-0

Ora 20:00:
FINAL / AIK (Swe) – VPS (Fin) 4-0
FINAL / Apollon (Cyp) – Ceadir Lunga (Mda) 2-0
FINAL / Beitar Jerusalem (Isr) – Ordabasy (Kaz) 2-1
FINAL / Beroe (Bul) – Atlantas (Ltu) 3-1
FINAL / Hajduk Split (Cro) – Sillamäe Kalev (Est) 6-2
FINAL / Odd (Nor) – Sheriff Tiraspol (Mda) 0-0
FINAL / Rosenborg (Nor) – Vikingur (Fai) 0-0
FINAL / Slovan Bratislava (Svk) – College Europa (Gib) 3-0

Ora 20:05:
FINAL / Randers FC (Den) – Sant Julia (And) 3-0

Ora 20:30:
FINAL / Lok. Zagreb (Cro) – Airbus (Wal) 2-2
FINAL / Lusitanos (And) – West Ham (Eng) 0-1
FINAL / Zilina (Svk) – Glentoran (Nir) 3-0
FINAL / Zrinjski (Bih) – Shirak Gyumri (Arm) 2-1

Ora 20:45:
FINAL / Litex Lovech (Bul) – Jelgava (Lat) 2-2
FINAL / Vaduz (Lie) – La Fiorita (San) 5-1

Ora 21:00:
FINAL / Bala (Wal) – Differdange (Lux) 2-1
FINAL / NSI Runavik (Fai) – Linfield (Nir) 4-3
FINAL / Partizani (Alb) – Stromsgodset (Nor) 0-1
FINAL / Rabotnicki (Mac) – Flora (Est) 2-0
FINAL / Slask Wroclaw (Pol) – Celje (Slo) 3-1

Ora 21:05:
FINAL / Trnava (Svk) – Olimpic Sarajevo (Bih) 0-0

Ora 21:30:
FINAL / Cukaricki (Srb) – Domzale (Slo) 0-0
FINAL / Ferencvaros (Hun) – G.A. Eagles (Ned) 4-1
FINAL / Jagiellonia (Pol) – Kruoja (Ltu) 8-0
FINAL / Juvenes/Dogana (San) – Brondby (Den) 0-2
FINAL / Koper (Slo) – Vikingur Reykjavik (Ice) 2-2
FINAL / Mladost Podgorica (Mne) – Neftci Baku (Aze) 1-1
FINAL / Vojvodina (Srb) – MTK Budapest (Hun) 3-1

Ora 21:45:
FINAL / Aberdeen (Sco) – Shkendija (Mac) 0-0
FINAL / HB Torshavn (Fai) – Trakai (Ltu) 1-4
FINAL / St Johnstone (Sco) – Alashkert (Arm) 2-1
FINAL / St. Patricks (Irl) – Skonto (Lat) 0-2
FINAL / Valletta (Mlt) – Newtown (Wal) 1-2

Ora 22:15:
FINAL / Hafnarfjordur (Ice) – SJK (Fin) 1-0
FINAL / KR Reykjavik (Ice) – Cork City (Irl) 2-1
FINAL / Zeljeznicar (Bih) – Balzan Youths (Mlt 1-0

Etichetat cu: , , ,
Postat în Europa League, FOTBAL EXTERN

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj261113
2FCSB251210
3CS U Craiova23128
4Astra Giurgiu22119
5FC Botosani20116
6ACS Poli Timisoara18120
7Dinamo Bucuresti16114
8FC Voluntari1512-2
9CSM Poli Iasi1512-2
10FC Viitorul14110
11OSK Sf Gheorghe1012-10
12Concordia Chiajna811-5
13Gaz Metan Medias612-17
14Juventus Bucuresti412-14